Exar OD-1 w odświeżonej formie. Czyli nowy tubescreamer od JHS.

Firma JHS, która zajmuje się produkcją wysokiej klasy efektów gitarowych, ogłosiła wczoraj że wprowadza na rynek nowy efekt o nazwie Bonsai. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ta konstrukcja nawiązuje do kultowego efektu Exara – OD-1!

Exar OD-1 to jeden z najbardziej kultowych efektów rodzimej produkcji ubiegłego wieku. Znany ze swojej kanciastości i toporności, a także obudowy z której przepięknie łuszczy się farba, ten właśnie Exar jest dla mnie jednym z najlepszych tubescreamer’ów jakie miałem okazje ograć. Kosztuje grosze, a świetnie dopala lampowe wzmacniacze – w moim przypadku Labogę Jan Bo. i Laneya GH100L.

IMG_7257

Efekt firmy JHS obejmuje 9 układów popularnych efektów firm znanych na całym świecie – Boss, Ibanez, czy nawet Keeley. Pośród tych gigantów znajduje się jeden, jedyny polski efekt, który od dobrych 20 lat nie jest produkowany, a sama firma już dawno nie istnieje. Miło jest zobaczyć w tak kultowym gronie polskiego Exara.

bonsai
Exar OD-1 na pierwszej pozycji.

Istnieje możliwość że, te rzadkie już teraz, Exary, z ceny ok. 50zł poszybują w górę – kto wie. 🙂 to naprawdę świetne efekty, które moim zdaniem nie są odpowiednio docenione. Należy im się parę słów chociażby ode mnie, a że Exarów mam sporo – to na blogu na pewno się pojawią.

IMG_0742

Podsumowując, to naprawdę świetna wiadomość i mam nadzieję że dzięki nowemu efektowi od JHS więcej osób uświadomi sobie że dobrych efektów niekoniecznie trzeba szukać u zachodnich producentów.

Jak to mówią – cudze chwalicie, swego nie znacie.

Źródło:
https://www.youtube.com/watch?v=MZQlK0qUqek

2 myśli na temat “Exar OD-1 w odświeżonej formie. Czyli nowy tubescreamer od JHS.

Dodaj własny

  1. Szukam od jakiegoś czasu tego OD-1 ale na sieci tylko wisi OD-3. Jak to się różni, wiesz może? Warto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O polskich gitarach i nie tylko. Od 2015 roku. Dla Was.Polish Love Blog - Mateusz Bącik. ©2021

Up ↑