Pod tym enigmatycznie brzmiącym hasłem w tytule tej strony kryje się chęć pomocy osobom, które potrzebują dowiedzieć się czegoś więcej na temat swojego instrumentu.
Cała sprawa polega na tym – jeżeli podejrzewasz że masz w rękach instrument z ubiegłego wieku, czy to polski, czeski, niemiecki, może nawet i japoński – i potrzebujesz więcej informacji na jego temat, to proszę o kontakt mailowy na adres: mateuszbacik@onet.pl, wtedy oczywiście najlepiej ze zdjęciami.
Chętnie spróbuję pomóc, podpowiedzieć, w określonych przypadkach doprowadzić do stanu świetności. Ocenić wartość, a wtedy może i odkupić? Wszystko zależy od konkretnej sytuacji, bo kto wie – gitara która leży u Ciebie gdzieś w kącie, na strychu, czy w piwnicy, może posiadać dużą wartość historyczną i możliwe że ktoś taki jak ja chciałby opisać jej dzieje na łamach tego bloga.
Wtedy instrument zamiast leżeć i się kurzyć, czy co gorsza – obijać, być przestawianym z miejsca na miejsce – staje się żywym kontynuatorem własnej historii.
A i ja posiadam Corley,,,,cudo.
Ja mam taki problem. 2 dociski strun zaginęły przez lata. Można gdzieś to dostać ?
witam! jakiś czas temu dostałam w „spadku” gitarę elektryczna diamant. niestety nie wiem nic za bardzo o gitarach elektrycznych a…
Mam Mansfelda Fingertip hand made już z 30 lat do tej pory gra wyśminiecie. Lakier ok mostek na patencie FR…
Ja posiadam gitarę Zak Pro professional flying V. Jest to moja ulubiona gitara i głównie na niej gram. Osprzęt Schallera.…