O blogu słów kilka..

Dzisiaj, tj. 27.09.2015, postanowiłem założyć bloga. Od dłuższego czasu chodziła za mną chęć podzielenia się swoją wiedzą na temat gitar. Jestem kolekcjonerem – zbieram polskie gitary, polskie efekty – doceniam polską myśl techniczną. Ale nie tylko. Mam w swojej kolekcji różne cukierki, o których chciałbym co nieco napisać.

Może zacznę od nazwy. Skąd inspiracja?

Od polskiego, rzecz jasna, efektu. Swojego czasu poszukiwałem porządnego przesteru do basu i znalazłem legendarny Polish Love. W całości wykonany ręcznie, w Polsce, robił furorę na zagranicznych forach.
Nazwy dla bloga szukałem długo i zostałem przy tej widocznej w nagłówku. Z dwóch powodów:
Po pierwsze: sentyment. Od tego efektu zaczęła się cała moja pasja kolekcjonowania wszystkiego co dobre i polskie.
Po drugie: jakby tak przeanalizować nazwę, pokombinować i lekko nagiąć zasady gramatyki to wychodzi..
Polish Love – zamiłowanie do tego co polskie.

Cel bloga?

Tak jak napisałem wcześniej – chcę podzielić się swoją wiedzą gitarową. Parę osób od dawna mi to proponowało, „nagraj coś!” mówili. Postanowiłem zacząć od bloga, chcę się spróbować, zobaczyć z czym to wszystko się je, czy znajdę jakieś grono odbiorców.

Przykłady contentu..

Gitary. Może wzmacniacze. I moje przemyślenia gdy napadnie mnie coś naprawdę godnego opisania. Na pewno pojawią się polskie gitary – Mensfeldy, MEGi, EMP. Trella, RAN, ZAK, Mayones, Presto Lang. Oczywiście Defil. Z czasem może coś jeszcze, cały czas staram dorwać się co raz więcej polskich, lutniczych wyrobów. Mam sporą kolekcję czeskich Jolan, trochę ciekawych wzmacniaczy i innych niespodzianek.. tematów na wpisy jest naprawdę sporo i mam zamiar je zrealizować, umieścić w pikselach to co krąży mi w głowie od dłuższego czasu.

I ktoś w końcu musi przełamać te stereotypy, że polskie gitary nadają się tylko do pieca.
Albo nie mają startu do zagranicznych produkcji.
Wszystkie te gitary mam pod nosem, testowałem i porównywałem. I wiem co mówię, a właściwie – co będę pisał.

Bloga będę prowadził hobbystycznie. Wpisy będę starał się dodawać w miarę regularnie, w wolnej chwili na pewno coś naskrobię i wrzucę.
I na koniec: zapraszam na kilka ciekawych stron o tematyce gitarowej:

Filmiki o Gitarach – YT
Filmiki o Gitarach
 – fanpage na FB
– czyli polskie kompendium wiedzy gitarowej. Ksantyp – prowadzący ten fanpage i kanał na YT – kilka razy wywoływał mnie do tablicy, żebym zaistniał w Internecie i wypowiedział się na temat sprzętu który mam.

Gitarowe Cukierki – strona na której jestem twórcą treści. W skrócie – strona to zbiór najpiękniejszych gitar z Internetu. Codziennie coś nowego, można nacieszyć oko.

Gitarowy Old School – grupa fanów sprzętu typu vintage. Założona przez Ksantypa, skupia wszystko to co wyprodukowane było w XX wieku.

Tyle ode mnie. Już niedługo pierwsze posty z polskimi gitarami w roli głównej. Zapraszam!

Jedna myśl na temat “O blogu słów kilka..

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O polskich gitarach i nie tylko. Od 2015 roku. Dla Was.Polish Love Blog - Mateusz Bącik. ©2021

Up ↑