|CPN #2| Cykliczny Przegląd Nowości

CPN to cykl na blogu w którym przeglądam nowości w polskim świecie gitarowym. I nie tylko.

#1 Laboga Amps

Zaraz po tym jak Laboga pokazała zdjęcia nowych sygnatur swojego modelu wzmacniaczy Diamond Sound dla zespołu Luxtorpeda, dostaliśmy próbki ich brzmienia od samego Litzy. Wszystko możecie sprawdzić poniżej.

#2 Witkowski Custom Guitars

Jak widać po materiale dowodowym niżej, gitary Witkowskiego są znane nie tylko w Polsce. I to od dawna, jak widać na zdjęciach gitara jest z lat 90.
Świetne instrumenty, z pewnością kiedyś chciałbym dorwać właśnie takiego elektryka. Samą pracownię Pana Marka polecam z przyjemnością.

#3 Maruszczyk Instruments

Wojtek Pilichowski i Adrian Maruszczyk aktualnie odbywają kliniki basowe, które jak widać przeprowadzane są w naprawdę bardzo miłej, ale i profesjonalnej atmosferze. Pilichowski pracuje nad własnymi sygnaturami z firmą Maruszczyk, po tym jak niedawno zakończył współpracę z marką Mayones.

#4 Piotr Witwicki

Po dłuższych obserwacjach zdjęć instrumentów które wykonuje Pan Witwicki muszę przyznać że jest naprawdę w stanie zrobić instrument dopasowany idealnie do wizji klienta… jedno z takich dzieł zamieszczam poniżej.

#5 Korvax Bass

Nietypowe basy polskiej produkcji, które należy na pewno docenić za inwencję twórczą i chęć wyjścia poza wytarte przez dżez basy ścieżki.

#6 RAN Guitars

RAN Guitars z Olsztyna prezentuje swój autorski kształt Demon – osobiście nie jestem wielkim fanem tak nietypowych instrumentów, ale muszę przyznać że jeżeli są wykonane ze smakiem, wyczuciem.. to nie sposób się im oprzeć. A tak właśnie jest w tym przypadku. Cudo!

#7 Dogiel Guitars i Druzkowski Guitars

Nowe projekty w pracowni Artura Dogiela w Londynie – jestem ciekaw efektów tej pracy, bo zapowiada się naprawdę ciekawie, szczególnie że to będą owoce współpracy z kolejnym świetnym lutnikiem – Przemkiem Druzkowskim.

To na tyle tej edycji CPNu – po więcej zapraszam za dwa tygodnie, chociaż przez okres świąteczny może być zdecydowanie mniej ruchu w świecie gitarowym. Zobaczymy!

Wesołych świąt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O polskich gitarach i nie tylko. Od 2015 roku. Dla Was.Polish Love Blog - Mateusz Bącik. ©2021

Up ↑